System poduszek powietrznych składa się z 2 laminatów tekstylnych oraz licznych poduszek, z których może być uwalniane powietrze. Oznacza to, że w momencie napełniania się poduszek powietrzem, znacznie wzrasta zdolność retencji ciepła. Pozwala to na indywidualne regulowanie temperatury w zależności, czy jest nam gorąco, czy zimno. Dzięki wentylowi umieszczonemu w kołnierzu, użytkownik łatwo może nadmuchać kurtkę, tak aby dopasować ją do indywidualnych potrzeb temperaturowych. Jest to nie zwykle prosty system - duża ilość powietrza stanowi idealny izolator. Jeżeli jest zbyt ciepło, równie łatwo można uwolnić część powietrza z kurtki za pomocą tego samego wentyla - tak samo jak postępuje się z dmuchanym materacem. Przewidziano również sytuację, gdy podczas intensywnego ruchu zaczynasz się pocić, a w konsekwencji nadmiar wilgoci musi być oddawany na zewnątrz. W tym momencie uaktywniają się właściwości wentylacyjne ("oddychanie") tkaniny. Dzięki membranie Gore nadmiar wilgoci może być szybko i łatwo uwolniony na zewnątrz. W momencie, gdy znów zaczynasz odczuwać zimno: jadąc na wyciągu, w trakcie przerwy, lub będąc na szczycie góry, natychmiast wzrasta zapotrzebowanie na ciepło, natomiast wentylacja jest zdecydowanie słabsza.
Reakcja na tak nowatorskie rozwiązanie ze strony producentów ubrań sportowych, takich jak: Burton, Ciesse, Chimsee, Degre 7, Eider, Fila, F 2, Mammut, Marmot, Oakley, Peak Performance, Schiffel, Rossignol, Tsunami, czy Vuarnet, była tak entuzjastyczna jak wcześniej w przypadku firm produkujących odzież: Boss, Bugatti, Camel Active, Daniel Hecher, Escada, Fuchs & Schmitt oraz Schneiders.
Aktywna warstwa ocieplająca AIRVANTAGE™, indywidualny system klimatyzacyjny od Gore, otworzył zupełnie nowe możliwości w dziedzinie mody i projektowania ubrań sportowych. Jest bardzo prosty w użyciu i pozwala użytkownikowi w pełni kontrolować indywidualne zapotrzebowanie na ciepło.
skionline.pl
|