skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

LGP w Zakopanem: Schlierenzauer nokautuje

2008.08.30
Gregor Schlierenzauer fot. skionline.pl
Gregor Schlierenzauer odniósł zdecydowane zwycięstwo w pierwszym konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Austriak w obydwu seriach lądował najdalej, uzyskał 125 oraz 135 metrów.
Na drugim miejscu zawody zakończył Michael Uhrmann, który awansował z 7. pozycji dzięki skokowi na 133 metry w finale. Na najniższym stopniu podium stanął Simon Ammann, Szwajcar w drugiej serii oddał czwarty co do długości skok - 131,5 metra.

W finałowej rundzie zobaczyliśmy czterech reprezentantów Polski. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Maciej Kot oraz Marcin Bachleda, którzy zakończyli zawody ex aequo na 7. miejscu. Bachleda był autorem drugiego co do długości skoku w finale - 134 metry, ten rezultat pozwolił mu awansować aż o 23 lokaty (30. miejsce po pierwszej serii). Maciej Kot na półmetku zawodów zajmował trzecią pozycję przegrywając tylko z Ville Larinto i Gregorem Schlierenzauerem. Tuż poza pierwszą "10", na 12. pozycji sklasyfikowany został Łukasz Rutkowski (123 i 125,5 metra). Ostatnie punktowane miejsce zajął Adam Małysz, wiślanin był 25. po pierwszej serii, ale w drugiej rundzie oddał krótki skok (112 metrów) i nie zdołał poprawić swojej lokaty.

Niestety pozostali nasi zawodnicy nie zakwalifikowali się do dalszej części zawodów. Po słabych skokach zakończyli rywalizację w piątej dziesiątce. Pierwsza seria została przerwana po skokach 6 zawodników, by obniżyć belkę. Dlatego oglądaliśmy krótkie skoki a atmosfera na trybunach była - jak na Zakopane - dość senna. Zawody na razie ogląda 4 tysiące widzów. Tytuł Człowieka Dnia otrzymali wspólnie Anders Bardal i Wolfgang Loitzl.

Początek drugiego konkursu o godzinie 20:20. Ponieważ organizatorzy zdecydowali się nie przeprowadzić kwalifikacji, weźmie w nim udział 54 zawodników, w tym 4 Polaków.