skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ruszył Puchar Świata - świetny start Teda Ligety!

2008.10.29
Ted Ligety fot. Rossignol
Alpejska karuzela 08/09 odpaliła w ubiegły weekend w austriackim Soelden. Pierwsze zawody sezonu od razu przyniosły stajni Rossignola miejsce na podium. W niedzielnym gigancie mężczyzn trzecią lokatę zajął startujący w teamie "kogucika" Amerykanin Ted Ligety. W zawodach pierwszej z 38 edycji rozpoczynającego się PŚ ubiegłoroczny zdobywca Kryształowej Kuli w gigancie pokazał, że znajduje się obecnie w świetnej formie.
Na tej samej trasie w ubiegłym roku drugi, teraz równie pewnie co wówczas zagwarantował sobie miejsce na podium. Ligety pierwszą serię ukończył na czwartej pozycji, a w górnym odcinku trasy miał nawet najlepszy międzyczas.

Należy zaznaczyć, że jest to już trzynaste w karierze miejsce na podium tego zawodnika.
- Przed pierwszymi zawodami zawsze trudno przewidzieć rezultaty, ponieważ jeszcze nie wiadomo w jakiej formie są pozostali. Mój dzisiejszy start dał mi dużo pewności siebie, choć już wcześniej wiedziałem, że jestem w dobrej formie i uczciwie przepracowałem lato. To naprawdę miłe uczucie znaleźć się na podium - mówił Ligety po zakończeniu zawodów.

W niedzielnym gigancie na 12. miejscu uplasował się Francuz Jean-Baptiste Grange, a pięć "oczek" niżej - na 17. lokacie - Manfred Moelgg (ITA).

Maria José Rienda
Dzień wcześniej w konkurencji giganta zmierzyły się panie. Z szóstą lokatą ukończyła zawody Szwedka Maria Pietilä-Holmner. Dziewiąta była Amerykanka Lindsey Vonn. Całkiem nieźle wypadła francuska alpejka Marion Bertrand, osiągając ostatecznie dwunasty wynik w stawce.
Dla hiszpańskiej zawodniczki Marii José Riendy sobotnie zawody były zarazem powrotem na trasy Pucharu Świata. Po przerwie spowodowanej kontuzją 33-letnia Maria wykonała comeback w naprawdę świetnym stylu. Startując z odległym, 33.
numerem, zdołała w pierwszej serii osiągnąć siódmy czas, a ostatecznie uplasowała się na 16. miejscu.

Kolejne zawody alpejskiego PŚ odbędą się w połowie listopada w fińskim Levi, gdzie podczas weekendu 15-16 listopada rozegrany zostanie slalom kobiet i slalom mężczyzn.

Źródło: Rossignol
Opracowanie: Joanna Szpakowicz / skionline.pl