Pilsko sprzedane! | 2012.08.02 |
| Pilsko fot. skionline.pl |
|
Ośrodek Narciarski Pilsko w Korbielowie właśnie zmienił właściciela. Po trzech nieudanych próbach sprzedaży w drodze przetargu Gliwicka Agencja Turystyczna SA sprzedała ON Pilsko po negocjacjach prywatnemu inwestorowi za 10,7 mln złotych.
Warto przeczytać: Zobacz także: - Gdy pierwszy raz stanąłem na Hali Miziowej pod Pilskiem była zima, minus 20 stopni Celsjusza, słońce i śnieg. I niesamowite widoki. Nie wierzyłem, że to jest w Polsce. Ta góra jest piękna i pięknie położona. Inwestując wyrzucimy to, co niszczy przyrodę i należycie o nią zadbamy - zapewnia współwłaściciel firmy, która kupiła ON Pilsko czyli wyciągi i obiekty wyciągowe, ośrodek wypoczynkowy Jontek oraz część gruntów.
CTE, spółka z o.o. z grupy holdingowej Linter Group, nowy właściciel Ośrodka, zdradziła nam swoje plany wobec Pilska. Jeśli się ziszczą, Korbielów, zapomniany kurort narciarsko-wypoczynkowy, otrzyma drugie życie, a na mapie Żywiecczyzny i Beskidów przybędzie stacja narciarska oraz nowoczesny ośrodek wypoczynkowy z aquaparkiem, oferujący również usługi SPA & wellness, połączone z różnymi zabiegami, medycyną naturalną, rehabilitacją… Co jeszcze?
- Plany inwestycyjne nowego właściciela ON Pilsko są mi znane i ogromnie się cieszę, że obiekty Pilska przejęła firma z pomysłem, doświadczeniem popartym sukcesami i zapałem. Zabiegałem o to, od kiedy zostałem wójtem, bo Ośrodek Pilsko powoli zaczynał już straszyć i odpychać turystów, niż ich przyciągać. Od roku byłem w kontakcie z przedstawicielami inwestora. Unowocześnienie ośrodka to szansa dla całej gminy, okazja do tworzenia się nowych miejsc pracy, napędzenia potrzebnego nam ruchu turystycznego, dlatego tak bardzo mi na tym zależało - wyjaśnia wójt gminy Jeleśnia Marian Czarnota. Relacje z Urzędem Gminy chwali sobie również nowy właściciel ON Pilsko.
- Wójt Czarnota do mnie zadzwonił i namawiał na obejrzenie Ośrodka Pilsko, kiedy jeszcze trwał któryś z wcześniejszych przetargów. To był dla nas sygnał, że jeśli się zdecydujemy na kupno, to klimat do inwestowania będzie sprzyjający. Dzięki dobrej współpracy z wójtem i urzędnikami nie tracimy też cennego czasu, na przykład na kompletowanie dokumentacji. Wszystkim nam zależy, by działać jak najszybciej - przyznaje współwłaściciel CTE.
Kompleksowe podejście CTE to spółka, która posiada obiekty wypoczynkowe m.in. nad morzem czy na Mazurach. Kilka lat temu uruchomiła w Beskidach - w Istebnej - Kompleks Zagroń. Od razu zyskał sobie wspaniałą renomę, a całorocznych atrakcji wciąż przybywa, oferta poszerza się praktycznie z miesiąca na miesiąc, proponując różne formy aktywności i wypoczynku, zabiegów relaksujących i leczniczych. Oprócz wygodnych wyciągów krzesełkowego i orczyka oraz wyciągu taśmowego dla dzieci, obok szerokich, wygodnych tras narciarskich stacja w Zagroniu to działające całorocznie m.in. nowoczesny hotel, Centrum Zdrowia i Energii, Park Wodny Olza, restauracje, bary oraz imprezy i wydarzenia, które połączone w Kompleks Zagroń ożywiły niewielką Istebną, czyniąc ją miejscem znanym z atrakcyjności i popularnym turystycznie. Niebawem otwarte zostanie tam m.in. minizoo, będzie też bażanciarnia i mała hodowla konika polskiego. W Korbielowie inwestycje przyjąć mają jeszcze większy rozmach, z wykorzystaniem wyjątkowej lokalizacji Ośrodka Narciarskiego Pilsko i wchodzącego w jego skład Ośrodka Wczasowego Jontek, walorów terenu oraz zimowego i letniego potencjału samego Pilska. Dodajmy, ze śnieg utrzymuje się tu czasem dłużej, niż na Kasprowym Wierchu.
|
Pilsko fot. skionline.pl |
|
Zmieni się Jontek Już dziś nad nową koncepcją obiektu, polegającą na wielu zmianach, rozbudowie, remontach i modernizacji, pracują architekci. O ile będzie to możliwe, jeszcze tej zimy część ośrodka wczasowego Jontek zyska nowy wymiar. W pierwszej kolejności jeden z obiektów zostanie rozbudowany o dodatkowe miejsca noclegowe, porządną restaurację i klimatyczną kawiarnię. Cały Jontek zostanie też gruntownie "odświeżony". W przyszłym roku na terenie Ośrodka Jontek prace nad unowocześnieniem całego obiektu powinny już iść pełną parą. W planach jest m.in. budowa parku wodnego, rozbudowa samego Jontka i unowocześnienie istniejącego krytego basenu oraz postawienie zupełnie nowego obiektu w miejsce starych domków letniskowych. Powiększone zostaną parkingi przy ośrodku, teren zostanie oświetlony z wykorzystaniem energii fotowoltaicznej, wyeksponowane zostaną walory przyrodnicze miejsca, m.in. potok Kamienna spływający kaskadami wzdłuż drogi do Jontka (czyli ulicy Sitki), powstaną promenady spacerowe. W obiekcie w przyszłości powstanie strefa zabiegowa z prawdziwego zdarzenia, podobnie jak w Zagroniu nowy właściciel chce również uruchomić tu profesjonalne usługi i zabiegi w zakresie lecznictwa i rehabilitacji, medycyny naturalnej, leczenia alergii itp. Klimat u stóp Pilska doskonale temu sprzyja, a wszystko, co będzie niebawem dziać się z Ośrodkiem i potem, oferowane w ramach jego działalności, będzie wspierane przez ekipę naukowców.
Podyskutuj o tym na naszym forum
|
Pilsko fot. skionline.pl |
|
Co z nartami? Już od tej chwili projektanci pracują i przygotowują niezbędną dokumentację do zmiany Pilska w nowoczesną stację narciarską, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przyrody. Dla przykładu oświetlenie tras będzie zasilane energią słoneczną, zniknie hałas starych urządzeń wyciągowych, które zostaną zamienione na nowe, z wyprzęganymi krzesełkami. W planach jest postawienie dwóch sześcioosobowych kolei krzesełkowych, jednej z Polany Strugi (obecna dolna stacja dwuosobowej kolejki na Szczawiny) aż na Halę Miziową, którą dotrzeć będzie można na górę w 12 minut) oraz drugiej z Kamiennej (okolice Jontka) ponad Halę Buczynka. Z parkingu w Kamiennej do stacji na Polanie Strugi zimą ma narciarzy wwozić 200-metrowy taśmociąg. W miejsce wyciągu orczykowego na Kopiec (ponad Halę Miziową) również planowany jest wyciąg krzesełkowy w miejsce obecnego orczyka, który ma funkcjonować całorocznie. Będzie "widokową" alternatywą dla turystów, która ochroni tę część góry przed zadeptywaniem i niszczeniem roślinności. Wszystkie inwestycje opierać się będą o stosowne uzgodnienia oraz przede wszystkim raport oddziaływania na środowisko, którego wykonanie już niebawem zostanie zlecone.
- Czasy świetności Pilska minęły. Czy wrócą i będzie sukces dla całego regionu, zależy również od przychylności mieszkańców Korbielowa. Bezapelacyjnie trzeba rozwinąć letnią ofertę, bo zimy to tylko kilka miesięcy w roku i do tego są coraz krótsze. Wierzę, że Korbielów już niebawem zalśni na turystycznej mapie kraju. Wiem, że gmina Jeleśnia już zaczyna inwestować w Korbielowie pozyskane z Unii Europejskiej pieniądze, wybuduje trasy do narciarstwa biegowego czy dla rowerów. To wspaniała rzecz, która podniesie turystyczny prestiż tej miejscowości i całej gminy - uważa współwłaściciel firmy CTE.
Idzie sezon W zbliżającym się sezonie narciarze jeszcze nie napotkają ogromnych zmian w Ośrodku Narciarskim. Jak zapewnia nowy właściciel, na pewno królować będą porządek, bezawaryjność urządzeń, udogodnienia, istniejącym obiektom nadany zostanie schludny wizerunek. Powstaną dodatkowe, bezpłatne toalety, a parking, również bezpłatny, będzie odśnieżany na bieżąco - wójt Czarnota zapewnił, że parking leżący na gminnym terenie znów oddany zostanie pod zarządzanie Ośrodka Pilsko nieodpłatnie, pod warunkiem nienaliczania opłat za parkowanie i zimowego utrzymania terenu w najwyższym standardzie. Do odśnieżania parkingu przeznaczony zostanie specjalny ratrak. Również w tym sezonie na Pilsku pracować będą oprócz dotychczasowych dwa nowe duże ratraki, które niebawem zostaną dokupione. Inwestor przeznacza najbliższe miesiące na przygotowanie całej dokumentacji, uzgodnień i pozwoleń, aby za rok Ośrodek Narciarski Pilsko znów przyciągał turystów.
UG Jeleśnia
|
Tagi: #ośrodek #pilsko #korbielów #jontek #gat #cte #miziowa
| powrót
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
|
Booking.com
|