Złoto i brąz dla Xenona Xi 10.0 RFB, a dla teamu Heada - zasłużone gratulacje za wyjątkowe połączenie najlepszej jakości technicznej i designerskiej. Testowany model wyróżnia się perfekcyjnym zachowaniem w długim skręcie, łatwością prowadzenia, świetnie trzymającą krawędzią i intrygującym wyglądem. To narta, która dostarcza wspaniałej zabawy na stoku, a w domu z powodzeniem zmienia się w ozdobę salonu! Mistrz olimpijski w zjeździe, Patrick Ortlieb z rozbrajającym uśmiechem skwitował, że wiele go łączy z nartą Heada, jeśli chodzi o wachlarz posiadanych zalet!
Oto całkiem nowa klasa nart - rewolucyjna geometria i najnowsza technologia AIRCOAT sprawiły, że linia XENON HEADA to deski, które praktycznie potrafią wszystko i wszędzie. Grupę tę określa się mianem Multi-Condition. Poszczególne modele przeznaczone są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania - od początkujących, po wytrawnych narciarzy. Co więcej, to jedne z najlżejszych desek na rynku.
Xi 10.0 to najdzikszy, a zarazem najlżejszy model w serii. Zastanawiasz się jak to możliwe? Wszystko za sprawą AIRCOAT HGT2. Wyróżnia się bardzo mocnym taliowaniem. Dzięki odpowiednio dobranej sprężystości to niezwykle uniwersalne narty. Innymi słowy - deski wszystko-mające.
AIRCOAT Hollow Glass Technology HGT2 Intelligence Technology Liquidmetal Technology X-Frame Construction Railflex Base Ślizgi Structured UHM C Split Base Wiązania: HEAD RFD 12 (srebrno-czarne)
Dzięki zastosowaniu konstrukcji X-Frame narta uzyskała nowy kształt. Ramiona X-Frame rozprowadzają energię ze środka narty wzdłuż jej krawędzi, przez co siły nacisku krawędzi na podłoże są równomiernie rozłożone na całej ich długości. Równomierne rozłożenie siły nacisku krawędzi na podłoże gwarantuje optymalną przyczepność krawędzi, kontrolę, oraz precyzyjne prowadzenie narty przy każdej szybkości.
Intelligence Technology
Elektronika z rozpędem wkracza w narciarski świat! Head zaproponował rozwiązanie hi-tech przetestowane na swoich rakietach tenisowych. Chodzi o włókna z materiału piezoelektycznego, przewodzące prąd, które reagują na energie kinetyczną, pochodzącą z ugięcia nart. Energia elektryczna trafia do chipa, znajdującego się w centralnej części narty. Chip 10 razy zwielokrotnia ładunek elektryczny i wysyła go z powrotem do włókien. Te reagują prostowaniem się. Efekt jest taki, że im mocniej naciskamy na krawędź tym mocniej narta "oddaje" - prostuje się i tym samym przyspiesza. Praca krawędzi jest harmonijnie rozłożona na całej długości narty i idealnie przylega do stoku. Cały projekt otrzymał nazwą Head inteligence - electronic ski managment system.
Liquidmetal Technology
Liquidmetal to zupełnie nowy materiał, którego dotychczas nie stosowano do produkcji nart. Struktura molekularna Liquidmetal’u jest amorficzna i w przeciwieństwie do struktur krystalicznych nie ulega deformacji pod wpływem działających na nią sił.