skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Levi - pierwszy slalom dla Grange’a

2008.11.16
Jean-Baptiste Grange
Rozegrany w niedzielę, 16. listopada w fińskim Levi slalom wygrał Francuz Jean-Baptiste Grange. Zawodnik z teamu Rossignola, pomimo błędu w drugim przejeździe, uzyskał najlepszy łączny czas i wyprzedził, drugiego w klasyfikacji Bode Millera o 0.79 sek.
Jadący z 31. numerem startowym Bode zaskoczył dwoma, równymi przejazdami i pokazał fantastyczne wyniki pracy nad techniką slalomową. W drugiej serii górny odcinek pokonał genialnie, zyskując nad prowadzącym wówczas Mario Mattem aż 0.68 sek. Na dolnym odcinku - jak zresztą większość zawodników - nie ustrzegł się kilku drobnych błędów i do mety dowiózł już tylko 0.14 sek. przewagi nad Austriakiem. Zajmując najniższy stopień na podium, Matt uratował honor austriackich alpejczyków, bowiem kolejny z nich - Patrick Bechter uplasował się dopiero na 10. miejscu.

Tuż za podium ukończył zawody Szwajcar Silvan Zurbriggen, a 5. miejsce zajął - jadący po trasie ustawionej przez swego ojca - Chorwat Ivica Kostelic. Pechowo zakończył swój występ w Levi najlepszy w zaszłym sezonie specjalista od giganta - Ted Ligty. Drugi po porannym przejeździe Amerykanin na stromym odcinku popełnił błąd i wypadł poza trasę.

Slalomu w Levi nie ukończył również inny z faworytów - 4. Po pierwszej serii - Benjamin Raich, którego chwila dekoncentracji kosztowała ominiecie bramki i utratę pucharowych punktów. Jego los podzielili również koledzy z teamu - Reinfried Herbst i Marcel Hirscher.
Pierwszy z serii dziesięciu, zaplanowanych na ten sezon slalomów ukończyło 22 zawodników. Kolejny slalom panów dopiero 14. grudnia we francuskim Val d’Isere, bowiem w najbliższym czasie Alpejski Puchar Świata przenosi się za ocean, gdzie 29. i 30. listopada w kanadyjskim Lake Louise panowie pojadą zjazd i super gigant.